W tym sporcie, jak w każdym innym najważniejsza jest pasja, zamiłowanie do dwukołowych maszyn, zapoznanie się z każda jedną częścią naszego motocykla.

Przygodę, hobby a tym samym szanse na karierę należy zacząć jak najwcześniej. Jeśli jesteś weekendowym pasjonatem przejażdżek po leśnych terenach a twoje dziecko kocha crossy tak jak Ty, zabieraj go ze sobą, zainwestuj dla swojej pociechy w 50, później w 80, a kiedy zacznie dawać sobie lepiej radę to zwiększaj pojemność. Jest wiele klubów motocrossowych.

Pierwsze kroki

Dzieciaki uczą się techniki od podstaw, pokonując  od prostych przeszkód po te bardziej ekstremalne. Ważna jest systematyka, bez tego nikt nigdy nie doszedł do niczego. Oczywiście niezbędna tez jest odpowiednia odzież, buty ochronne, kask, rękawiczki, pancerz ochronny i inne. Oczywiście każdy pasjonata musi być obeznany przy wymianie podstawowych rzeczy w motorze, motogodziny wyjeżdżamy dosyć szybko co też za tym idzie wymiana oleju czy zużycie części. Nasza wiedza teoretyczna jest tak samo ważna jak wiedza praktyczna.

Pamiętajmy, ze to co jest robione z pasji i zamiłowania zazwyczaj staje się rzeczą która wychodzi nam najlepiej. Ważne jest też mieć obok siebie kogoś, kto pozwala nam rozwijać skrzydła. Potocznie mówiąc, za dzieciaka rodzic może rozwinąć w nas pasje. Kiedy człowiek jest dorosły tak samo jak wcześniej potrzebuje tego wparcia od partnera.

Nie jest to tez sport należący do tanich, z czy musimy się liczyć od samego początku. Nie jest to paletka którą możemy użyć w grze przez wiele sezonów. Przy regularnych treningach, co najmniej raz w miesiącu mamy dosyć wysoki wydatek, olej, wężyki. Wszystko się zużywa dosyć szybko. Do tego typowy cross występuje bez homologacji, co za tym idzie ? Potrzebna jest nam przyczepka albo bus do przetransportowania  motocykla na tor crossowy czy teren w którym mamy ochotę pojeździć.

Właściciele lokalnych firm, których znajdziesz pod hasłem lakiernictwo kielce, często chętnie rozmawiają o sponsorstwie.

Sponsorzy

Dla zaawansowanych, osób zdobywających dobre wyniki na zawodach często włączają się sponsorzy. Oprócz wypłaty dostajemy od nich niezbędne sprzęty i darmowe wyjazdy np. na zawody zagraniczne.